Kung Fu je životný štýlNábor nových cvičencov do jednotlivých skupín bude prebiehať v čase od 27.02.2020-31.03.2020. Odporúčame prísť skôr. Dátum prvého náborového tréningu pre každú skupinu nájdete nižšie v tabuľkách zvýraznený červenou. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.
Tento rok budeme poriadať nábor pre úplných začiatočníkov len do skupín: Kungfu ráno v ZŠ Ružová dolina a Taiji večer v špeciálnej ZŠ, Karpatská 1. V prípade, že by sa chcel niekto pridať do inej skupiny musí mať už skúsenosti s cvičením.


Vyberte si, o aký tréning máte záujem:

Kung Fu

Čínsky výraz pre Kungfu je Wushu. Je to Čínske bojové umenie, v našej škole tréningy vedie Majster Wang, ktorý sa tomuto umeniu venuje od svojích 5 rokov. Wushu posilňuje telo, jeho obrany schopnosť, trénuje vôľu, kultivuje ducha, ponúka rekreačné a športové vyžitie. Je to dynamické cvičenie, vhodné na spevnenie a posilnenie tela, nadobudnutie zručností sebaobrany, vhodné pre ľudí od 15 – 50 rokov.

Ako bude vyzerať tréning:

5-10 minút pred tréningom úvodná rozcvička, aby sa telona ťahovaním a rozcvičením pripravilo na nasledujúce cvičenie - samostatná rozcvička bez učiteľa. Nasleduje 15-20 minútová prírava s učiteľom. Potom sa vyučujú základné zostavy, pohyby a postoje potrebné pre ďalšie cvičenie. Na tréningoch prevažuje cvičenie foriem, taktiež Qinna-paka, neskôr zostavy so zbraňami-meč, palica, šabľa a bez zbraní.

ZAČIATOČNÍCI KUNGFU - RÁNO

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Kungfu pre
začiatočníkov
27.02.2020
6:30-7:30
6:30-7:30


Taiji Quan

Je pomalé a harmonické cvičenie, kde sa človek pri pohybe zameriava na pokojné a koordinované pohyby, uvoľnené, hlboké dýchanie, dobré držanie tela. Je prospešné pre udržiavanie dobrého zdravia, vhodné pre ľudí s namáhanou chrbticou, sedavým zamestaním, veľmi vhodné na zrelaxovanie po namáhavom dni.

Priebeh tréningu:

Ponúkame ranné aj večerné tréningy. Sú vhodné pre ľudí vo veku 18-65 rokov. 5-10 minút úvodná rozcvička, aby sa telo naťahovaním a rozcvičením pripravilo nanasledujúce cvičenie. Začiatočníci začínajú cvičiť štýl Yang Taiji, ktoré je veľmi vhodné pre začiatočníkov. Ďalej sa vyučujú základné postoje a pohyby potrebné pre cvičenie. Raz týždenne sa natréningu venujeme 20 minút cvičeniu Qigongu.
Naučíte sa význam jednotlivých pohybov Taiji Quan. Neskôr budeme pokračovať vo výučbe rôznych iných štýlov so zbraňami-meč, vejár, palica, bez zbraní. Na cvičenie sú potrebné široké nohavice aby umožňovali pohyb.

TAIJI - VEČER

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Taiji pre
začiatočníkov
27.02.2020
19:30-21:00
19:30-21:00