Kung Fu je životný štýl


Nábor nových cvičencov do jednotlivých skupín bude prebiehať v čase od 07.10.2019-31.10.2019 . Odporúčame prísť skôr. Dátum prvého náborového tréningu pre každú skupinu nájdete nižšie v tabuľkách zvýraznený červenou. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.


Vyberte si, o aký tréning máte záujem:

Kung Fu

Čínsky výraz pre Kungfu je Wushu. Je to Čínske bojové umenie, v našej škole tréningy vedie Majster Wang, ktorý sa tomuto umeniu venuje od svojích 5 rokov. Wushu posilňuje telo, jeho obrany schopnosť, trénuje vôľu, kultivuje ducha, ponúka rekreačné a športové vyžitie. Je to dynamické cvičenie, vhodné na spevnenie a posilnenie tela, nadobudnutie zručností sebaobrany, vhodné pre ľudí od 15 – 50 rokov.

Ako bude vyzerať tréning:

5-10 minút pred tréningom úvodná rozcvička, aby sa telona ťahovaním a rozcvičením pripravilo na nasledujúce cvičenie - samostatná rozcvička bez učiteľa. Nasleduje 15-20 minútová prírava s učiteľom. Potom sa vyučujú základné zostavy, pohyby a postoje potrebné pre ďalšie cvičenie. Na tréningoch prevažuje cvičenie foriem, taktiež Qinna-paka, neskôr zostavy so zbraňami-meč, palica, šabľa a bez zbraní.

--------------------------
KUNGFU PRE DETI

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Kungfu pre
deti
07.10.2019
17:00-18:00
17:00-18:00


ZAČIATOČNÍCI KUNGFU - RÁNO

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Kungfu pre
začiatočníkov
08.10.2019
6:30-7:30
6:30-7:30


--------------------------
ZAČIATOČNÍCI KUNGFU - VEČER

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Kungfu pre
začiatočníkov
08.10.2019
18:00-19:30
18:00-19:30


Taiji Quan

Je pomalé a harmonické cvičenie, kde sa človek pri pohybe zameriava na pokojné a koordinované pohyby, uvoľnené, hlboké dýchanie, dobré držanie tela. Je prospešné pre udržiavanie dobrého zdravia, vhodné pre ľudí s namáhanou chrbticou, sedavým zamestaním, veľmi vhodné na zrelaxovanie po namáhavom dni.

Priebeh tréningu:

Ponúkame ranné aj večerné tréningy. Sú vhodné pre ľudí vo veku 18-65 rokov. 5-10 minút úvodná rozcvička, aby sa telo naťahovaním a rozcvičením pripravilo nanasledujúce cvičenie. Začiatočníci začínajú cvičiť štýl Yang Taiji, ktoré je veľmi vhodné pre začiatočníkov. Ďalej sa vyučujú základné postoje a pohyby potrebné pre cvičenie. Raz týždenne sa natréningu venujeme 20 minút cvičeniu Qigongu.
Naučíte sa význam jednotlivých pohybov Taiji Quan. Neskôr budeme pokračovať vo výučbe rôznych iných štýlov so zbraňami-meč, vejár, palica, bez zbraní. Na cvičenie sú potrebné široké nohavice aby umožňovali pohyb.

TAIJI - VEČER

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Taiji pre
začiatočníkov
08.10.2019
19:30-21:00
19:30-21:00

Qigong (Čchi-kung)

Cvičenie pre ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoje fyzické i duševné zdravie. Cvičenie Čchikung obsahuje nenáročné pohyby v súlade s koncentrovaným dýchaním čo umožňuje navodiť uvolnenie tela aj mysle a zároveň liečenie fyzické hotela.

Cvičenie je vhodné pre ľudí vo veku od 20 do 65 rokov. Toto cvičenie je veľmi vhodné cvičiť práve večer, po celodennej práci, kedy človek nadobudne pocit uvolnenia a relaxácie.

5-10 minút úvodná rozcvička,aby sa telo naťahovaním a rozcvičením pripravilo na nasledujúce cvičenie. Cca 20 minút- cvičenie zamerané na koncentráciu, upokojenie stavu mysle. Cieľom je dosiahnuť čistú, rýdzu myseľ bez rušivých myšlienok.

"Zharmonizovaná myseľ" znamená vyváženosť celku, vzájomný súlad a to navysokom stupni. Cieľom "zharmonizovania mysle" je, aby mozgová kôra (pallium) cvičiaceho dosiahla stav vnútornej inhibície (utlmovania, spomaľovania); cvičiaci sa zbaví všetkých rušivých myšlienok, zabudne na nepokoj, zmätok a plne sa sústreďuje na upokojenie mysle.

Zvyšný čas tréningu sa budeme venovať výuke konkrétneho Čchikungu ako: BaDuanJin (osem kusov brokátu), YiJinJing (prúdenie energie vnútorných kanálov), WuQinXi (päť zvierat), LiuZiJue (päť metód dychu).
QIGONG PRE ZAČIATOČNÍKOV

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Qigong pre
začiatočníkov
11.10.2019
19:30-21:00